UX Researcher – Kentico Software

Co budete dělat?

Zkoumat potřeby zákazníků, analyzovat data, testovat řešení… ale také vzdělávat kolegy a občas jim podat pomocnou ruku, když budou navrhovat vlastní výzkum.


Každé opravdu důlež
ité rozhodnutí je v Kentico podložené výzkumem. Než se pustíme do zlepšování Kentico EMS či Kentico Kontent, do vývoje nové funkcionality nebo widgetu, ověřujeme si u zákazníků, že naše nápady a plány mají smysl a budou pro ně užitečné. A protože práce stále přibývá, hledáme do našeho osmihlavého UX týmu nového kolegu, který se rád ptá, baví ho pídit se po příležitostech pro zlepšení a ověřovat jejich přínos.

Jaké výzkumné metody budete používat?

To je na vás. Vhodný postup a výzkumné metody navrhnete vždy podle toho, jaké rozhodnutí potřebujeme udělat a jaká data k němu chceme získat. Cesta k nim by měla být co nejefektivnější. Nejčastěji volíme hloubkové rozhovoryuživatelské testování, někdy pozorování. Čas od času sáhneme i po jiných metodách, třeba card sortingu nebo field studies.

Vaším úkolem bude nejen metody vybrat, ale často je i realizovat. Povedete rozhovory, budete moderovat testování, dělat analýzy… Komunikace se zákazníky přitom probíhá většinou na dálku přes GoToMeeting a vždy v angličtině.

Budete pomáhat i kolegům v Kentico – vzdělávat je v oblasti výzkumů, předávat zajímavá data do týmů, dávat zpětnou vazbu na návrhy testovacích scénářů a podobně.

Nebudete na to sami

Práci budete sdílet s Adélou, která je také UX Researcher. Kromě ní a dalších sedmi „UXáků“ budete pravidelně spolupracovat i s kolegy z Product Management týmu a také s vývojáři. Ti se především účastní některých rozhovorů nebo testování.

Společně pracujeme v brněnské kanceláři, někdy ale také na dálku z domu.

Co od vás potřebujeme?
Chuť ptát se, naslouchat, navrhovat řešení a to pak ověřovat.

Znalosti a zkušenosti v oblasti uživatelského výzkumu.

Schopnost prezentovat a předávat své znalosti kolegům.

Ideálně vzdělání v oboru sociologie nebo psychologie.

Výbornou angličtinu – alespoň na úrovni C1.

Časovou flexibilitu.

Tu a tam se může stát, že povedete rozhovor nebo testování večer.

Máte zájem a chcete se dozvědět víc přímo od nás

Informace o pozici

Lokalita: Brno
Typ pracovního poměru: Hlavní pracovní poměr
Úvazek: Plný úvazek
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Požadované vzdělání: Nerozhoduje